بستن منو

بخشی از کتاب انتخاب رشته سازمان سنجش :

هر ساله 20 تا 30 درصد از دانشجویان سال اول و دوم دانشگاه، متقاضی تغییر رشته هستند و از این میان با تقاضای تعداد انگشت شماری از آنها (آن هم به سختی) موافقت می شود.

داستان زندگی تحصیلی بقیه این دسته از دانشجویان از این قرار است که عده ای از رشته تحصیلی خود انصراف می دهند و برای یک سال نیز از شرکت در آزمون سراسری محروم می شوند گروهی نیز بی علاقه و دلزده، در برزخ بین خواندن و نخواندن ادامه تحصیل می دهند و در انتها فقط یک مدرک دانشگاهی به دست می آورند و عده ای نیز به دلیل نمره های پایینی که در دروس دانشگاهی کسب می کنند، به دفعات مشروط شده و در نهایت از دانشگاه اخراج می شوند.

بسیاری از این دانشجویان، داوطلبانی بوده اند که هنگام انتخاب رشته دانشگاهی اضطراب زیادی داشته اند و خستگی ناشی از روزها و هفته های نزدیک به آزمون سراسری باعث شده است تا فقط به قبولی در دانشگاه فکر کنند جوانانی که نمی دانستند تحصیل در رشته ای که به آن علاقه ندارند، چه کابوس وحشتناکی است!

از سوی دیگر در جامعه ی ما، ضعف شبکه اطلاع رسانی به وضوح دیده می شود و بسیاری از داوطلبان آزمون سراسری با رشته های دانشگاهی آشنا نیستند و فقط براساس حدس و گمان یا تحت تاثیر دیدگاه جامعه، رشته ای اسم و رسم دار! را انتخاب می کنند.

 

انتخاب رشته داوطلبین توسط مشاورین ارشد مرکز رویش استعدادهای جوان انجام می پذیرد و متقاضیان محترم می توانند جهت تعیین وقت قبلی با تلفن 6330 داخلی 111 تماس حاصل فرمایند.

 

img entekhab reshte qias

مطالب مرتبط ...